Спорт и фитнесХокей

HC "Флорида Пантърс": историята на формирането и настоящото групиране

"Флорида Пантърс" - хокей професионален клуб, говорещи в Националната хокейна лига (Atlantic дивизия, Източната конференция). Основната клуб Базата се намира в град Сънрайз, Флорида САЩ.

История на клуба представления

През 1992 г. 10 декември собствениците на хокей NHL направени съвместно решение за добавяне на броя на отборите в лигата, а сега клубове от градове като Анахайм и Маями, може да вземе участие в борбата за Купа Стенли.

Уейн Huizenga - собственик на нов екип, "Флорида Пантърс", веднага започнаха набиране на персонал. Billi Тори бе поканен на поста президент на клуба, генерален мениджър състоя Томи Кларк, старши треньор - Роджър Нилсон.

За първи път екип играл официален мач през 1993 г. На 6 октомври soprenikom е клуб "Чикаго Блекхоукс", в резултат - 4: 4. Първата му победа на играчите ", Флорида Пантери" са постигнали в третия мач от първенството срещу играчите, "Тампа", резултатът - 2: 0.

За да достигне до плейофите в първия сезон, проведено от екип от град Sunrise не са имали една точка.

Следващият сезон е преминал, с променлив успех, редица победи след загуби и отново една точка отделена от изхода на командата в кръг на плейофите, а след това пое поста старши треньор изкопан Maklin.

Сезонът на 1995-1996 се оказа успешна, на "Флорида Пантърс" отбеляза 92 точки за сезона и е много близо до лидера на шампионата, това доведе до първото теглене на купа Стенли. По пътя към финалната серия на "Флорида" победи такива отбори като "Питсбърг Пингуинс", "Бостън Бруинс" и "Филаделфия Flaerz", но в финалната серия срещу клуба, екипът на "Колорадо Avalanche" успя да спечели.

Статистика 2011-2016 сезон:

сезон

(Година)

набран номер точки редовен сезон Добив в Плейоф
2011-2012 94 югоизточно Бяха отхвърлени в четвъртфиналите от поредицата "Ню Джърси" вкара 3: 4
2012-2013 36 югоизточно които не са включени
2013-2014 66 атлантически които не са включени
2014-2015 91 атлантически които не са включени
2015-2016 103 атлантически Бяха отхвърлени в четвъртфиналите на "Aynlenders" серия резултат 2: 4

Историята на възникване на символи

Логото "Флорида Пантърс" показва, Флорида пантера, която се смята за най-редките видове пуми. В чест е преименуван на клуба.

Специална роля в появата на екипа талисмани играе нападател Скот Mellabni. През сезон 1995-1996, Скот забелязал плъх в съблекалнята, след което той взе една пръчка и се изпраща от гризачи през цялото пространство силен актьорски състав. Този ден Mellabni изпратено до GATE 2 гола на противника. История някак си стана известно на обществеността, както и в следните игри, когато вкара Mellabni, феновете хвърляха върху плъхове лед играчки.

До края на сезона традиция уловени и феновете не се интересуват кой е проектирал цел на цел на опонентите, те продължиха да хвърлят играчки арената.

Играчите клуб

"Флорида Пантърс" част от времето през 2017 г. (в скоби показват броя на играчите) е както следва: