Спорт и фитнесФутбол

Евро 1996: Резултатите и факти

През 1996 г. той бе домакин на Европейското първенство по футбол. Мястото се превърна в Англия. Евро 1996 ще се запомни с много футболни фенове. Турнирът е донесъл нови правила и да се покаже на света дебютанти големи състезания: Хърватска, Чехия, Турция, България, Швейцария и Русия. На Евро 1996 в Обединеното кралство за последен път, за да покаже най-доброто им страна, достигайки до полуфиналите. В същото първенство имаше правило за "златен гол" и увеличаване на броя на участващите страни е 2 пъти (до 16).

квалификационен турнир

Квалификационен турнир не помня никакви усещания. Изненадан само Швеция, която е бронзова медалистка от последното европейско първенство, не идва на крайната част. Тя се изправи над Швейцария и Турция.

Чрез разширяване на броя на страните, които са били в състояние да участва в турнира повече екипи имаха възможност да напусне групата. На Евро 1996 след разпадането на СССР и Чехословакия заминава за Русия и Чехия.

Група А

В групата са Великобритания, Холандия, Шотландия и Швейцария.

Преборихме тук започва с първата Евро 1996 мача. В първия кръг на Швейцария победи Англия и Холандия не може да победи Шотландия. Второ крак обясни всичко: Последователи победи съперника с гол за 2: 0.

В третия кръг на Англия съпротива Холандия и вкара четири гола. В паралелна среща в Швейцария Шотландия спечели с 1: 0. Холандия в тази ситуация не дойде от групата, но Шотландия не може да задържи настъплението и изпусна топката. В плейофите дойде, Англия и Холандия.

Група B

Групата са Франция, Испания, Румъния и България.

Въпреки очевидните фаворитите, се осмелих в последната минута на третия етап. На Евро 1996 по футбол в група Б за крайния половина, Франция и България са били 4 точки в Испания - 2, само Румъния е останал с 0.

В последната минута на първото Испания-Румъния е необходимо, за да спечели, че те са успели да само шест минути преди края на мача. Франция не е лесна задача да спечели над България.

Група C

Групата включва Германия, Чехия, Италия и Русия.

Много анализатори твърдят, че руския национален отбор е най-силният в цялата постсъветска история. Възраст беше най-добрите играчи, почти всички бяха във водещите европейски първенства. Въпреки това, руският отбор не е имал късмет в Евро 1996. Резултатите разочаровани много фенове, но трябва да се помни, че групата има бъдещи шампиони и сребърни медалисти. Той стана силен противник на Италия.

Германия спечели групата без допуснат гол. Вторият силният отбор се превърна в Чехия, който успя да победи италианците. Русия завърши груповата фаза на четвърто място.

Група D

Групата включва Португалия, Хърватия, Дания и Турция.

В тази група, много се интересуват от Дания. Настоящ носител на Купата застана силен състав, който беше преди дори по-добре от четири години. В първия етап те не са могли да победят Португалия, играе наравно. Хърватите победиха датчаните 3: 0. Победата срещу Турция не им позволи да напусне групата. В плейофите извън Португалия и Хърватия. На последно място в групата окупиран от турците.

четвъртфинал

Четвъртфинални срещи не са представени на публиката много голове. Някои игри и не завършиха с нулево равенство. Само един отбор е вкарал два гола.

Чифт Англия и Испания са най-интересните. И двата отбора създадоха море от възможности, но вкарани в редовното време не успя. Всичко бе решено в дузпи, където британците бяха безпогрешни. В националния отбор на Испания Фернандо Йеро е направил грешка и един удар на вратаря домакин успя да парира. Междинна сума: 4: 2 от място.

В четвъртфиналите, Хърватия има страхотен Германия. Хърватите започнаха мача силно, но замърсят и на немски футболист в собственото си наказателно поле, след което дузпа е изпълнена правилно. 51минути Хърватия играе на топка, но след няколко минути той беше изгонен Štimac. Германия почти веднага се възползва и поведе. Резултат: 2: 1 в полза на германците.

Чехия трябва да се справя с страхотен удар Португалия. Чешки отбраната отличие се справят с атаките на Луиш Фиго и Руи Коща. В 53-та полузащитник Карел Поборски даде Чехия напред. Португалия не е в състояние да изравни резултата, въпреки отстраняването на Lathan 83-та минута.

Мачът Франция и Нидерландия, обект на особено внимание. В тази двойка се срещна страхотен отбор, способен да блесне. Въпреки това, на срещата беше скучно. През повечето време публиката не видя гола. В дузпи на полувремето беше в състояние да Klarensa Zeedorfa. Резултат: 5: 4 за налагане на санкции в полуфиналите във Франция.

полуфинал

Двойка Германия, Англия не можеше да се реши кой ще продължи до главния път. През първата половина, екипът вкара една топка. В изпълнение на дузпи германския вратар Андреас Köpke отразено шок и ръководител на екипа за финала. Резултат: 6: 5 за налагане на санкции.

Мачът Чехия-Франция получи най-скучния в шампионата. Редовни гола време без резултат. Всичко бе решено в изпълнение на дузпи, където отново първите десет ударите бяха безпогрешни, а след това вратарят на Чехия спаси дузпа. Резултат: 6: 5 за налагане на санкции.

Евро 1996 Финали

Финалите на европейското първенство обещават да бъде вълнуващо. Кой спечели Евро 1996? Този въпрос може да се чуе от младите фенове. До края на турнира, Германия излезе с тежки загуби. Много от ключовите играчи са били ранени. Искането за играта са включени само 16 играчи, с пет замяна беше два вратари.

Чехите също се представиха по-добре. Той нямаше спиране и травми на играчи. Въпреки нещастието, Германия е в състояние да излезем и да спечелим. През втората половина на чехите да поведе. В 69-та на терена имаше един резервен Германия нападател Оливер Бирхоф. В рамките на шест минути той изравни, а в продълженията вкара "Златната топка".

Евро 1996 по футбол Германия донесе само трофей в продължение на много години. Държава разбира криза в системата, както и феновете трябваше да чака дълго време за нови победи.

Copyright © 2018 bg.unansea.com. Theme powered by WordPress.