Спорт и фитнесХокей

Модерни правила за банди

Днес, един от най-бързо развиващите се спортове е хокей (Банди). Правила на играта малко по-различен от традиционния хокей, но има някои основни разлики.

Общи понятия

Банди нарича зимен спортен екип. Съвпаденията се проведе на хлъзгавост. Играчите трябва да се движат около пързалка за кънки. Манипулация само пръчки са направени с топката. Това важи и за стандартни атаки, както и целите и проходи. Вратари клубове не разполагат, но в арсенала си има специални ръкавици.

Целта на играта е да се защити от вратата на противника. Победител е отборът, който вкара повече голове в определеното време на мача. В международната практика, играта обикновено се нарича "крив". В Русия той се нарича "крив". Правила на конкурса зависи от асоциацията, под чиято егида на турнира. Регламентите са много подобни, но на Олимпийските игри са малко променени.

Ръководителят на Международната федерация на Банди ПИБ. С организирането на мащабни събития често са свързани олимпийски комитет.

История на създаване

Аналогово банди е известен още от древността. След това, вместо на древните хора използват пръчки тъп пръчка. Първото споменаване на датата на игра обратно към 20-ти век преди новата ера. д. Намерените при разкопките на един от египетските селата цифри, показващи хора преминаха топка своеобразното клуба. Нещо подобно е било намерено на територията на бившия ацтеките племе cheuka. Известно е също, че по същия начин, топката се състезава в древна Япония, Гърция и Рим.

На замразени водни обекти за първи път започва да играе в Средновековието. В древните хроники на 10-ти век може да се намери повтаряща се споменава за игра като хокей, въпреки че по това време той е наречен по различен начин: klyushkovanie, писалка, гърне, въртележка, \ преследване. Известно е, че една от основните феновете на играта в Русия е Петър I. Той е онзи, който беше въведен от Холандия железни кънки. В 9-ти век в Исландия процъфтява игра, наречена "knattleyker". По-рано във Великобритания проведе цялото състезание Банди. Модерни правила за хокей игри с топка са били договорени и се образуват само в началото на 19-ти век. Регламенти са поставени заедно британски ентусиасти. Това беше в Англия бяха първите полу-клубове, които са станали "Нотингам Форест" и "Шефилд Юнайтед". През 1891 г. Великобритания е създадена асоциация NAB, което пое задълженията на организатора на официалния конкурс. Това беше британците в крайна сметка са допринесли за развитието на банди в страни като Норвегия, Швеция, Швейцария и др.

В Русия за дълго време остава хокей на аматьорско ниво. Едва през 1998 г. в Ленинград, една от основните ролки, първият мач на одобрените международни правила. От момента, в Русия, този спорт дисциплина започна бързо да набира скорост.

Правила на играта: екипът

В заявлението за мача от всяка страна трябва да бъде не повече от 17 души. В началото на мача на терена може да е само на 6 играчи, включително и на вратаря. Броят на замествания на официалните турнири не се ограничава. промяна припомни по време на спирката на мача е забранено. Правилник за банди за нарушаване на нормативни актове предвиждат премахването на 3 минути. Трябва да се отбележи, че по ред играч трябва да напусне терена преди неговото място ще пощади. Всяка манипулация на състава на прохода без участието на съдия. Изключение е подмяна вратаря. Тази процедура е възможно само с разрешение на съдията по време на спиране на срещата. Прави впечатление, че задържаната брои без вратар.

полеви стандарти

Пързалка банди не се различава от традиционния дисциплината на повърхността на лед. Полето дължина може да варира 45-61 м, а ширината -. 26 до 30 м в официален стандарт състезания е ролка с размери 58 от 29 m.

Правила Банди също така предоставя оформление и области. Той е идентичен с класическа форма, но има един допълнителен нюанс. Наказание област, определена от вратата, и прекъснатата лента, минаваща през кръгове докосване. контактни точки са места за свободни удари.

Вратата трябва да е в разгара на 1.22 m и максимална ширина - 1.83 m.

Време мач

Професионалните мъже зауствания среща трае 90 минути. Подобно на времето на мача и младежи до 21 години. Детски редиците включват намаляване на продължителността на играта и в 60-та. При жени, всяка от двете половини с продължителност 35 минути. Продължителността на почивката между периоди, зависи от правилата на конкуренцията. Това може да продължи от 5 до 10 минути. Подобно изчислява, и отстраняването от областта. В зависимост от правилата на турнира, тя може да бъде от 2 до 10 минути.

Прави впечатление, че правилата на играта на хокей с топка не включват допълнителното време. Това важи както за мъже и жени категории.

Правила на играта: стандартни

Когато свободен удар всички опоненти трябва да са от снаряда до 5 м. Стандартът от мястото, където нарушението е отстранен. Изключенията са пряк свободен удар присъдена на екипа на атакуващия в наказателното поле, или над гол линията.

Играйте за лице преки съперници само разрешени, но не и на защитата страна. Пряк свободен удар се нарича банди дузпи. Това е алтернативен аналог на футбола наказание. Правила Банди се каже, че един удар трябва да се направи само след сигнала на съдията. Отправната точка е червената линия. Преди първия контакт всички играчи на екипа на атакуващия стоят зад синята зона. Ако в резултат на куршум не е е вкаран гол, мачът продължава. Забранено е да се играе на пряк свободен удар, който позволява, между другото, в игра на хокей на трева.

Правила на играта: Нарушение

Членовете на екипа нямат право да настоява или да задържат опоненти. Забранено е да се хване противника стик, се придържат към своите. Съдията назначава стандартна клауза за забавянето на топката с ръце. В Bend да снаряд може да се докосна само с тояга. Вратарят има право да вземе топката в ръцете си. Не изхвърляйте в ръкавица или стик на противника.

Правила Банди забранява всяка проява на грубост на терена. За опасна игра или опит за намиране на противника рефер съответно наказан. Забранено е да се удари топката, когато той е над рамото. Не докосвайте корпуса или в легнало положение на колене.

Привеждане топката се счита за нарушение на торса и краката играта. Вратари трябва да хвърли граната в областта, така че тя докосна.

отстраняване

В професионален банди съдия има право да дисквалифицира нарушителя за 3 и 5 минути или до края на мача. Тежестта на наказанието зависи от фал. Правилник за хокей на играта дават 3 минути наказание за умишлено докосване черупка ръка пръчка удар на противника, незаконна замяна, и така нататък. Н. Има и малък тип нарушения включват спорове със съдията.

Дисквалификация за 5 минути се дължи на загуба на равновесие, натиснете зад борда забави ръка, карфица пръчка противник нарушение.

За умишлено грубо и опасна игра, както и за премахване на трета нарушителят трябва да напусне границите на полето преди края на срещата.

Copyright © 2018 bg.unansea.com. Theme powered by WordPress.