Новини и обществоЗнаменитости

Джон Хигинс: биография, факти от живота, снимки

Един от най-известните и най-известните представители на снукър Джон Хигинс. Играч Биография започва в малкото градче Уишоу, където е роден 18 май, 1975. Шотландецът спечели международен лиценз и става професионален играч през 1992 година.

Заедно с други, също толкова виден британец Рони О'Съливан, той влезе в света елитни сортове снукър - снукър. Първа победа настъпили през 1994 г., когато на финала той бил пребит Deyv Харолд. Оттогава кариерата му започва да се развива с бързи темпове.

Кариери Шотландия "магьосник"

Първите два сезона в кариерата си, Джон прекараха доста скромни. Той се обявява в турнира Гран При, който сензационно спечели първото място. В този известен играч не спира и през следващия сезон спечели две титли и британския Open International Open. Тези постижения са позволили шотландецът да вземе 11-то място в класацията на световната снукър.

През сезон 1995-1996 Джон Хигинс продължава да показва отлична игра. Неговата колекция трофей отново се пълни с още няколко заглавия: немски Open, International Open. Той стана четвъртият финалист за световно първенство и уверено намира на втора линия на рейтинга.

Сезон 1997/98 е най-успешният в кариерата на шотландеца. Хигинс е финалист 8 класиране турнири. Сега има само световния шампионат, където той не е бил известен с голям успех. Успешното съчетание на обстоятелства може да доведе до заветната мечта на играча. За да направите това, Stiven Хендри трябваше да загуби в първия кръг на конкуренцията, и Йоан, получи трофея. В резултат на това той да изпълни задачата да и се класира на първо място в класацията.

Висок ръст и бързо падане

През сезон 1998/99 Джон Хигинс не успя да защити титлата. Въпреки това, играчът е на първа линия, в резултат на печалба в няколко големи състезания: The Masters, China International, Великобритания Snooker Championship.

През следващия сезон не беше толкова успешен в основната кариера. В един от турнирите, той вкара най-много точки средно на мач. Първо най-голям брейк от 147 точки, записани в Купата на нациите, а след това ирландски Masters конкуренция. Хигинс спечели трофея на няколко награди в конкурси Welsh Open и Гран При.

През 2000/01 г. Джон започва да намалява. Отначало всичко е минало добре, и той бе победен на финала на британските първенство виден Марк Уилямс. Въпреки това, в Голямата награда, той спря да участва, защото на сватбата. Мачът на Купа на нациите той загуби от Рони О'Съливан и спадна до класиране трета световна място.

Въпреки ниското ниво на играта в следващите два сезона, Джон Хигинс е успял да остане в топ пет на най-добрите играчи по снукър.

Високото ниво на умение - на първо място в класацията

През 2005/06 г. шотландецът възвърна отличната форма игра. В турнира Grand Prix, той спечели категорична победа над вечния си съперник Рони О'Съливан. В същото време, Джон е поставил няколко рекорда: 4 сто-серия и 494 писти отбелязани.

Британският първенство е по-малко успешна за Хигинс. Той загуби в 1/8 финалите своя опонент Кен Дохърти, но спечели "Уембли" турнира. На конкуренция Малта Къп играч стига до финал, но е победен.

В Welsh Open турнир опитен майстор губи на 1/8 финалите. Съвпадение Китай Open завършва за шотландец окончателно поражение от Марк Уилямс. Той е един от фаворитите за Световната купа през 2006. Въпреки това, към общия изненада на много експерти, да отстъпи място на първия тур на конкурса за Марк Селби. Въпреки този факт, снукър играч Джон Хигинс е успяла да си върне първото място класиране.

Нестабилна игра, разочароващи фенове

Шотландските фенове "магьосник" се очаква той да бъде толкова успешни изяви като на сезона досега. Въпреки това, Джон не им угодиш, и само пропусна. Той взе участие в конкурса Северна Ирландия Trophy, където той загуби на 1/8 финалите на китайските играчи. След това, той не успя да защити титлата в конкурса "Grand Prix".

В британския шампионат Хигинс прави горния клас и достига етапа на полуфиналите. Но той загуби от бъдещия победител Питър Ебдън. Тогава опитни майстори започва да намалява. Той се провали в първия кръг на състезания Welsh Open и Купата на Малта. В Китай Open турнира, шотландецът се удари в 1/4 финалите, където губи от своя опонент и близък сътрудник Грами Dott.

В престижния конкурс в Шефийлд, Джон Хигинс не е фаворит. Независимо от това, той успя да бъдат рехабилитирани до феновете и да спечели още един трофей.

Световната слава - първият голям успех

През 1998 г. шотландецът взе участие в Световната купа. Той е първият път в кариерата си достигна до финала и грабна победата от гледна точка на Марк Селби molodogoi. Англичанинът да се класират и показа висока класа игра. Въпреки това, неговият опонент показа недвижими умения и воля за победа. В резултат на това "магьосника" отпразнува успеха.

Той стана първият носител на световната титла през 1998 г., когато е бил само на 23 години напред в този показател две брилянтни играчи, Уилямс и O'Salivanna. 9 години по-късно, той печели втори трофей от шампионата.

През 2007 г. притежателят на почетното звание "член на Ордена на Британската империя" Джон Хигинс в интервю призна, че събитието се превърна в един от най-важните в живота си, след раждането на детето.
През следващия сезон е още по-успешна за опитен играч. Той е носител на конкурса "Grand Prix" и стана третата си титла. В класирането участниците на снукър, като завърши 4-ти, а година по-късно става неин лидер.

Обвинението за подкуп

През април 2010 г. шотландският играч, заедно с мениджъра си присъства на бизнес среща. Един влиятелен бизнесмен предложи Хигинс и Мууни проведе поредица от събития по снукър на договорна основа.

По това време, победител 3-време на световната титла е решил да приеме офертата съблазнително и провеждане на договорните игри. В резултат на това, Джон трябваше да дадем няколко кадъра. Общият размер на подкупи в размер на около 400 000 долара.

След вътрешно разследване Хигинс е спрян от участие в състезания по снукър. Въпреки това с опит шотландец реши да опровергае твърденията, заявявайки, че цялата професионална кариера, никога не е умишлено пропуска.

Според решението на независим трибунал, играчът е назначен парична глоба и шестмесечните дисквалификация и неговият мениджър през целия отстраняване от снукър.

Назад към играта

Завръщайки се от суспензия, Джон печели няколко турнири. Две от тях са най-престижния: UK Championship и Световното първенство. Скот продължи да демонстрира високо ниво на снукър. Джон Хигинс, чиято биография е директен доказателство за таланта му, "Скалъпен" да победи дори и в ЕКОП-5. ЕКОП-6 не отиде толкова добре за него. Той стигна до финала, но загуби от бъдещия шампион Майкъл Холт.

British Championship Джон прекарва на високо ниво и да се срещнат на финала с Марком Uilyamsom. Курс на срещата играчът призна с гол за 2: 7 и 5: 9. Но в най-трудната минута, Хигинс успя да спечели. Това заглавие е третата част от кариерата си.

В турнира февруари Welsh Open, той достигна до финала и получи още един трофей, побеждавайки Стивън Магуайър с общ резултат 9: 6. През следващия месец шотландецът надделя също в конкурса Hainan Classic.

Животът извън снукър

Дори и четирикратен световен шампион Джон Хигинс има право на неприкосновеност на личния живот. През 2000 г. той направи официален брак с приятелката си Дениз. С течение на годините те са три деца: момиче, Клаудия, момчета и Оливър Пиърс. В допълнение, той винаги се опитва да присъства на футболни мачове на любимия си отбор "Селтик".

През 2006 г., след поражението на финала на турнира за Купата на Малта, Джон отпадна от самолета, поради изключително високата интоксикация. Въпреки това, подготовката за следващия турнир и световна слава в Крусибъл, играчът е в състояние да се откаже от пиенето.

През 2011 г. Хигинс се е случило по-голяма трагедия. Баща му умира от рак. Той е почти винаги придружени от сина на всички световни турнири.

Първият ред в класирането, печели британския шампионат

В годишните британски турнири финалите шотландец се срещна с Марком Uilyamsom. Джон Хигинс (виж по-долу снимка) е създадена, за да спечели.

В последната минута уелсецът показа ниско ниво на играта. В полуфиналите, като показа характер и воля за победа. Въпреки това, не е окончателно нелепо за него. Общ резултат беше 9: 5, когато шотландецът проби по време на играта и спечели 22 трофея в цялата си кариера като професионален играч. Той влезе в кохортата от най-големите снукър играчи, за да спечели повече от две в UK Championship.

Джон Хигинс продължава да зарадва феновете си талантлив игра. Въпреки лекия спад, той продължава да се показва високо ниво на умение. В момента тя се намира на 6 в световната ранглиста. Шотландски "магьосник" на Уишоу завинаги влезе в историята на популярната игра.

Copyright © 2018 bg.unansea.com. Theme powered by WordPress.