Спорт и фитнесСпортове на открито

Зимни олимпийски игри 2002 г. в Солт Лейк Сити: участниците победителите

Зимни олимпийски игри 2002 г., проведени в Съединените щати. Това е деветнадесетият поредна игри, в които 77 държави взеха участие. Осемнадесет от тях получи най-високата достойнството на наградата. В неофициални отборно класиране първото място бе заето от Норвегия. Това събитие е интересно, както и факта, че това, Китай и Австралия спечели първия златен медал за целия период на неговото участие в Зимните игри.

обучение

Солт Лейк Сити - столицата на щата Юта в САЩ. Тя е силно развит район с население от около 1 милион души. Той има благоприятен транспорт и географско местоположение. Преди началото на игрите се проведоха в това строителство. специална система на теснолинейка, модернизирана магистрала е създаден. Емблемата на игрите служи като картина под формата на светли снежинки. Символично, изображението означаваше природните контрасти на държавата, разнообразието на своята култура, както и смелостта на атлетите - на състезателите. Игри талисман служил три животни: заек, мечка и койоти, което означаваше, скорост, височина и сила. Официалният плакат представлява изображение на знаме, което лети над снежните върхове, които се намират в държавата. На пръв минута бе посетена от представители на някои азиатски страни: Хонконг, Непал, Камерун. Друг интересен факт е, че украинският отбор се състоеше от две пъти повече участници, отколкото по време на дебюта си.

иновации

Олимпийски игри 2002 г. запомнени от публиката на факта, че тя е променяна. Организатори на скелета върнати на програмата, на която присъстваха и от мъже и жени. Последният е имал възможност да се състезават в бобслей. В биатлон спортове са били добавени към състезанието, но по биатлон - спринт. В допълнение, по шорттрек, нов разстояние - 1500 метра. За поредна иновация включва факта, че правилното проектиране на медала е разработена за първи път за всеки спорт.

проблеми

Олимпиада-2002 бе придружено от поредица от скандали. Всичко започна с избора на домакин на игрите. Американският град веднага бе избран в първия кръг на гласуването на Международната комисия. След Солт Лейк Сити се превърна в столица на игри, някои от членовете на МОК са заподозрени в това, че са получили компенсация за своето решение. В допълнение, на провеждането на конкурса бе придружено от допинг скандали, така че някои спортисти махнаха титли и златни медали. Но най-необичайни Инцидентът е станал по време на изпълнението на спортните двойки на леда, когато на Олимпийските игри 2002 г. се състояха. Фигура кънки се помни дълго време поради необичайно събитие, свързано с определянето на победителя. Злато спечели от руските спортисти, но канадската двойка подал жалба, след което резултатите бяха прегледани, а журито ги спечели първото място.

Други победи руснаци върху лед

Олимпиада-2002 бе белязана от няколко важни събития за местните скейтъри. В сингъла при жените пързаляне спорен спечели американски спортист S. Хюз, побеждавайки I. Slutskaya само с един глас. Но при мъжете в кънки първи и втори места бяха, разбира се, за руснаците. А. Yagudin спечели златен медал, спечелвайки рекорден брой точки за свободната си програма. На второ място отиде Д. Pljushchenko. 2002 г. (Олимпиада) беше година в кариерата му, тъй като той е в този момент той се утвърждава като бъдещия крал на лед. Неговата блестящото изпълнение не остави никакво съмнение за това кой ще бъде следващият шампион. И наистина, през 2008 г. той е бил на първо място в конкурса и абсолютен лидер в офиса.

каране на ски

Доста интересно да спечели състезанието си спомни за Олимпийските игри през 2002 година. Биатлон е станала една забележителност събитие благодарение на участието на известния норвежки спортист W. Bjoerndalen, който спечели само три старта, а щафетата. Освен него, ние трябва да говорим за изключителните постижения на хърватски спортисти Ya Костелич, който взе три златни и един сребърен медал, въпреки скорошната операция. Руснаци са участвали в този вид спорт е белязана от големи предизвикателства: Руските спортисти, които взеха злато, през известно време бил обвинен в употреба на допинг и лишен от своите медали.

бронз

Не съвсем успешен за руснаците за видовете игри, беше Олимпиада-2002. Хокей - един от най-модерните спортове в нашата страна. Играч, обаче, не беше лесно. Специално звезден екип се сглобява за участие в конкурса, но въпреки това, в началото на руснаците вързани с американците, а след това загуби от финландците и в крайна сметка се класира на трето място, докато чака, разбира се, са били много високи. Champions са канадци, а четвъртото място е Беларус, която е била в тази страна истинско постижение.

интересни факти

Зимни олимпийски игри 2002 г. се помнят от няколко важни събития. Един от тях е да спечели Australian спортист в състезанието. Тогава лидерите на конкурса два пъти са се сблъскали помежду си, което позволява на Стивън Бредбъри да вземе златен медал. Друг интересен факт - това е победа на черни спортисти от Съединените щати и Канада в хокея на лед и бобслей. В същото събитие Германия взе рекорден брой награди, въпреки че не е в състояние да се придвижва Норвегия в злато. От гледна точка на организацията, че е възможно да се отбележи фактът, че събитието се проведе под засилени мерки за сигурност.

Победа и трудността на руснаци

В началото на състезанието на вътрешния скиор тежка и продължителна борба загубили злато на италианската раса. Но аз бях в състояние да спечели шампионски руски спортен двойката в фигурно пързаляне. В индивидуалната надпревара руски скиор взе бронз. След известно време женската двойка зае второ и трето място, зад само на норвежкия скиор. В следващите дни и доведоха страната ни медал в ски и състезания. Въпреки това, той не е бил без спънки: женският отбор по ски бе дисквалифициран, а именно тя трябваше да взема златен медал според експертите. Същата съдба сполетява ски скок и комбинатори. Но руският скиор спечели сребърен медал в бягането на маратон, но след известно време взеха златото, т. За. На победителя открити в кръвта на незаконни наркотични вещества.

Запис на лед

Но най-запомнящите победата е да се постигне А. Yagudin. Той блестящо С кратка програма, изпълнението на които все още се смята за отправна точка. Неговото представяне получи най-високата оценка на съдиите. Всички го награждава победата, освен това, той за първи път получи максимален брой точки за артистичност. Yagudin стана първият спортист, който е изпълнил по време на реч две четириколки, единият от които е бил включен в каскадата. тя е на върха на кариерата си за спортист.

Бързо пързаляне с кънки и бобслей

В този спорт, който е един от най-водещите страната ни, за съжаление, не съм взела единствен медал. Но интересното Факт е, че почти всички разстояния са определени световни рекорди. На първо място в неофициалното класиране Холандия са били в тази категория. Немски и американски екипи заоблени в челната тройка, като на първо място, но те се оказаха по-малко от сребърни и бронзови медали. Бобслей да отпразнуват постиженията на Германия. Немска двойка за четвърти път спечели първото място. Тази страна също е доминиращ в надпреварата каре. Тройка затваря американците и швейцарците.

Скелет шейни и други видове

Този спорт е въведена първо тези игри от 1948 г. насам. В същото време жените взеха участие в тези състезания. На първо място е отборът на американски, британски и канадски заоблени в челната тройка. Нашата страна има един златен медал и завърши четвърти. В шейни и оглави Германия. На няколко игри комплекта медали се играят сред мъжете (двойни и единични шейна) и жени (единична шейна).

В ски скокове зае първо място швейцарски и германци. Също награди заети полски, Финландия, Словения спортисти. В сноуборд американците спечелиха всичките три комплекта медали в категория за мъже. Това е първият път от 1956 г. насам, когато американски служители получиха цялата подиума.

стойност

Игри през 2002 г. са били от значение, дори и само защото това е първият случай, в новото хилядолетие. Въпреки това, за съжаление, хостинг това събитие помрачен от скандали, спорове и проблеми на допинг. Страната ни дойде в столицата на игри в силен състав, но няколко пречки са довели до факта, че отборът е загубил редица награди. Въпреки това, никой не беше прекрасен момент в паметта на феновете. Това е преди всичко прекрасна реч на Д. Yagudin и Плюшченко на фигура мъжката пързаляне I. Slutskaya и в женската. В допълнение, златни рубеж А. Dust приятно удоволствие вътрешен аудитория и са придобили двойно цената си след скандала на нашите скиори. В редица спортове на местните спортисти очаква повече (например, в хокей). Независимо от това, изпълнението на руския отбор беше достоен. Що се отнася до най-силните страни, тяхното положение в неофициалните отборно класиране бяха доста очаква (по-специално това се отнася за Норвегия, които са добре развити зимни спортове). Така че, на Олимпийските игри-2002 г., резултатите от която по принцип да бъде естествен, въпреки всички противоречия, като цяло е оставил добро впечатление с публиката.

Copyright © 2018 bg.unansea.com. Theme powered by WordPress.