Спорт и фитнесТенис

Класиране ATP в тениса: броене, текущото състояние на

Днес е трудно да си представим, че в тениса има моменти, когато не е имало концепция за "първата ракета" и да участват в големи турнири не зависи от обективни показатели, както и на националните федерации и организатори на зависимостите. ATP ранглиста започна революция в развитието на спорта, благоприятна за привличане на голям брой професионални спортисти, които искат да постигнат висоти.

Историята на класацията

През 2013 г. в голям мащаб бележи четиридесетата годишнина от създаването на система за класиране на професионалните тенисисти, които взеха участие легенди на този спорт. Създадена през 1972 г., тенис асоциация мъже (ATP) в една година от дейността си официално пусна класацията на професионалистите в резултат на игралното поле сезон. На огромните машини броими показателите 186 атлети са били оттеглени, ръководителят на което е изброено Илие Настасе.

През годините на системата е претърпял незначителни промени: през 2009 г. премахна паралелно съществуващия рейтинг шампионат раса, променили броя на точките за представяне в турнири BS (Grand Slam), тяхното съотношение между победата и финалист (от 75% на 50%), отменен "Оценка на трофей" - премии за победата над очевидно по-мощни съперници, концепцията за "задължителни" турнири, за участие или неучастие в които има изчисляване на точки. Предимно остава премахването на субективизъм при допускане до участие в конкурса, който привлича голям спорт около две хиляди професионални тенисисти.

основните турнири

резултатите от класирането се актуализират всяка седмица, 52 пъти на мач на сезона, която продължава от януари до ноември. Въвеждане класиране тенисисти, ATP Предполага се, според него, да извърши подбора на състезанието, което, от своя страна, също имат свой собствен ранг. Най-много точки можете да спечелите добри резултати в турнири BS (победител 2000 г.). Има само четири: Откритото първенство на Австралия (януари), Франция (май - юни), Великобритания (юли - август), САЩ (август - септември). За най-добрите спортисти сигурни, че не им позволяват да се отпуснете и да се насладите на някогашните постижения.

Останалите турнири са разделени на броя на максималните възможни точки за победителя: ATP-250, ATP-500 и най-престижната - АТФ-1000. За начинаещи има конкуренция (претенденти), за победа, в които заглавията не са дадени, но точките се присъждат, така че те да могат да подобрят класирането. Според резултатите от началото на сезона в Лондон проведе заключителното Жребият за топ осем играчи, които не само разкрива победител на годината, но също така добавя точки към настоящия рейтинг над набран.

Екип състезания (Купа Дейвис) и на Олимпийските игри в класацията на ATP през 2016 г. не е засегната.

точкуване

Точкуване се извършва в съответствие с резултатите от осемнадесет турнири. Ако тенисист да участват в повече състезания, най-лошото представяне в класирането няма да се получи. За спортисти на първите 30 има функции, които са представени в таблицата.

(Не повече от 4 в ATU-500)

Независимо от причината за която не участва в турнири задължителни, играчът получава 0 точки, което води до спад в класацията. В края на сезона има дажби: Спечелени тенис умножава по определен коефициент, за да намали разликата с лидера, ако той вкара повече от 4000 точки. Съотношението се изчислява по формулата: К = 4000: k1, където К1 - е броят на носител точки. Класиране ATP също така предоставя годишни точки за сертифициране. Спечелването на турнир BS свързва с успешното изпълнение на тенисист за следващата година, както си 2000 точки ще бъдат отменени и заменени с заработена сума в същия конкурс през новия сезон.

жени система за класиране

Ако има класация на АТР мъжете, жените се ръководят от критериите, разработени от Женския Professional League (БТА) през 1975. Те са малко по-различни от тези на мъжете. Точки се присъждат на базата на мачове, спечелени от всеки професионален турнир, броят на копията, които са малко по-малка, отколкото в АТР - 16. В точки двойки се присъждат на отбора, а не индивидуален играч, с достатъчно, за да вземе участие в 11 състезания.

При жените има ограничения на "задължителни" турнири: играчи от топ 10 могат да участват само в две първенства на международната категория. Точкуване се случи и състезания под егидата на лигата на аматьор. За позиции в класацията на момичето е необходимо или да вкара 10 точки или да играете три турнира. В първата позиция днес е американски Серина Уилямс, които са загубили Откритото първенство на Австралия през този сезон е на второ място Ангелика Кербер (Германия). Най-добрият резултат на руснаците Мария Шарапова - 9. Топ 30 включва още трима представители на Русия - Светлана Кузнецова (13), Анастасия Павлюченкова (27) и Екатерина Макарова (30 място).

ATP класиране: актуално състояние

201 седмици, до лятото 2016 ще бъде на първа линия на таблицата на играчите сърбин Новак Джокович. BS Победителят в Австралия и престижни Мастърс в Маями. Неговата двойна разлика в точките от втората (Енди Marrey, Великобритания) ще достигне до такива високи нива.

Малко тенисисти в историята на този отдавна държи лидерството. Швейцарската Роджър Федерер, настоящият играч и носител на световната ранглиста трета линия, - един от тях (302 седмици). Изключително Спортист (SB 17 заглавия) все още има шанс да победи собствения си рекорд.

Влязохме топ сто играчи руснаците Андрей Кузнецов (45), Теймураз Габашвили (51), Евгени Донской (67) и Михаил Южни (73). Лидерът на националния тенис е най-добрият резултат в кариерата му.

АТФ мъже са спечелили най-висок рейтинг в момента осигуряват засяване в големи състезания, като по този начин увеличаване на забавление. Топ играчи в началото на мрежа турнир развъждане, за да се срещнат в дуел само до четвъртфинал етап. Той се основава на финалния мач на турнира на броя на феновете, които ще бъдат нанесени на футболно първенство. Пет хиляди зрители на стадиона гледаха сблъсъка между Новак Джокович и Енди Marreya на финала на Australian първенство, което е следствие от ATP правилните политики в класацията на играчите.

Copyright © 2018 bg.unansea.com. Theme powered by WordPress.