Новини и обществоЗнаменитости

Швейцарската тенисистка Пати Shnider: биография, спортна кариера, личен живот

Шнидер , биография которой представлена в этой статье, является одной из наиболее знаменитых швейцарских теннисисток. Пати Шнидер, чиято биография е представена в тази статия е един от най-известните швейцарски тенисисти. През цялата си кариера, той става носител на много престижни турнири.

Първите успехи в професионалния спорт

Патти появилась на свет в декабре 1978 года в Базеле. Шнидер Пати е родена през декември 1978 г. в Базел. . На 14-годишна възраст, швейцарската тенисистка за първи път участва в ITF турнира. Шнидер стала постоянно принимать участие в профессиональных соревнованиях, попав даже в ТОП-100 лучших теннисисток планеты. През 1994 г. Пати Шнидер става непрекъснато участие в професионални състезания, удря дори и в топ 100 на най-добрите тенисисти в света.

1995 донесе първите сериозни постижения за спортисти. в словацкой Нитре, где уверенно обыграла в трех сетах чилийку Барбару Кастро. 14 май тя стигна до финала на ITF турнир в словашкия Нитра, където уверено победи в три сета чилийски Барбара Кастро. Патти стала победительницей аналогичных соревнований в Прешове . Една седмица по-късно, Shnider Пати е носител на подобен конкурс в Прешов. (6:0, 6:1). По това време, той не оставя шансове Ceske Jan Ondrousovey (6: 0, 6: 1).

в Курелье , а в сентябре дошла до финала в Афинах. Един месец по-късно, на домакински терен на швейцарската тенисистка на ITF спечели турнира през следващия Kurele, и достигна до финала в Атина през септември. дебютировала в Цюрихе на соревнованиях под эгидой WTA . През същата година дебютира в Цюрих Шнидер в конкурса под егидата на WTA. Успешни изяви допускат тя да завърши сезона на рейтинга на 152 ред.

Шнидер , теннис для которой стал не только увлечением, но и способом зарабатывания больших денег, продолжала активно выступать на международных соревнованиях. През 1996 г., Пати Шнидер, тенис, за които се е превърнала не само хоби, а начин на вземане на много пари, продължи да се бори активно в международни състезания. в испанской Мурсии . Тя е в състояние през април, за да пробие в ITF турнир окончателно в испанския Мурсия. През септември тя повтори този резултат в Братислава. в Карловых Варах (Чехия), где уступила в трех сетах бельгийке Руксандре Драгомир. Седмица по-късно, на атлета за първи път в кариерата си достигна до финала на турнира на WTA в Карлови Вари (Чехия), където тя загуби в три сета от белгийския Руксандра Драгомир.

Патти стала участницей Олимпийских игр в Атланте, где она завершила выступления в первом круге. През същата година Shnider Пати става член на Олимпийските игри в Атланта, където тя завърши изпълнението на първия тур. Тя също така прави своя дебют в турнирите от Големия шлем. Оупен " 18-летняя спортсменка не смогла пройти квалификацию, зато ей удалось пробиться в основную сетку соревнований в Лондоне и Париже. На "Австралия Oupen" 18-годишният спортист не успя да се класира, но тя успя да влезе в основната схема на състезанието в Лондон и Париж. в 1996 году - 58 место в одиночном разряде. Шнидер най-висока оценка от през 1996 г. - 58-ма място в сингъла.

Въвеждане на световния елит тенис

Open Шнидер Патти сотворила маленькую сенсацию, когда сумела пробиться в четвертый круг соревнований. В 1997 Australian Open съдилища Shnider Пати е създала една малка сензация, когато успя да влезе в четвъртия кръг на състезанието. . В допълнение, тя спечели мача откриване от осмата в схемата номер Уилоу Mayorli. Успешно преодоляване на различни турнири, тенис играч до края на сезона нагоре в световната ранглиста до 26 място.

. На следващата година е бил един от най-успешните в кариерата му Шнидер. в австралийском Хобарте , а месяц спустя в финале аналогичных соревнований в Ганновере обыграла в трех сетах чешку Яну Новотну . Сезон, тя започва да печели турнира на WTA в Хобарт, Австралия, и месец по-късно във финалите на подобни конкурси в Хановер победи в три сета на Чешката Yanu Novotnu. не было равных на грунтовых кортах Мадрида, а в июле - австрийского Мариа- Линковица и итальянского Палермо. През май, Пати не е имал равен на червени кортове в Мадрид, а през юли - австрийската Maria- Linkovitsa и италианския Палермо.

Не по-малко важна и успешно представяне в двойки. Шнидер победила на турнире WTA в Гамбурге, а также дошла до финала в Палермо и Амелии- Айленд . В дует с австрийски Барбара Schett Шнидер спечели турнира на WTA в Хамбург, а също достигна до финала в Палермо и Amelii- Айлънд.

Не без успех в турнирите от Големия шлем. " и US Open Патти Шнидер дошла до стадии четвертьфиналов. На съдилищата на "Ролан Гарос" и US Open Пати Шнидер достигнал етапа на четвъртфиналите. Това й дава право да участва в турнира за Купата на Slam Grand. , но в решающем поединке уступила знаменитой Винус Уильямс. На този турнир, тя побеждава на полуфиналите в момента, най-висок ранг Мартина Хингис, но на картите призна известния Vinus Uilyams.

През август 1998 г., спортист спечели рекорд за 11-ия си място в световната ранглиста в единични и 29-ти - в двойките.

След блестящо проведена на сезона дойде спад в швейцарския тенис кариера. выиграла два турнира WTA в Голд -Косте (Австралия) и Паттайе (Таиланд), а также несколько раз доходила до финалов как в одиночном, так и в парном разряде. През следващите три години Шнидер спечели два WTA турнир в Gold Gold Coast (Австралия) и Патая (Тайланд), както и на няколко пъти достигна до финала в сингъла, така и на двойки. ни разу не смогла пробиться дальше четвертого круга. Grand Slam Пати никога не е бил в състояние да се отвъд четвъртия кръг.

връщане звезди

Патти начала возвращать себе статус звезды мирового спорта. От 2002 г. насам Shnider Пати започна да се върне към себе си за състоянието на световната спортна звезда. в Чарльстоне и на турнире WTA в Цюрихе, швейцарка снова сумела ворваться в Топ-20. Спечелването на финала на супер турнира в Чарлстън и в турнира на WTA в Цюрих, Швейцария успя да пробие отново в топ 20.

снова громко заявила о себе в 2005 году. Постепенно набира форма, каза Шнидер отново на висок глас за себе си през 2005. , еще в трех дошла до финала. Тя спечели два WTA турнир в три достигна до финала. впервые в карьере попала в Топ-10, заняв 7 место. Този сезон, за първи път в кариерата Пати се удари в Топ 10, за довършителни работи в 7-мо място.

не удалось выиграть ни одного престижного турнира, но постоянное попадание в финалы и полуфиналы позволило ей сохранить прописку в десятке лучших теннисисток планеты На следващата година, Шнидер не успя да спечели нито едно от престижния турнир, но постоянно въвеждане на финалите и полуфиналите й позволи да продължи пребиваването в десетте най-големи тенисисти в света

Пусков Кариерата

Шнидер продолжала регулярно пробиваться в финалы турниров, но случалось это все реже. След две брилянтни сезона Пати Шнидер продължава да се прекъсне редовно в финалите на турнира, но това се е случило по-рядко. В турнирите от Големия шлем тя не успя да отиде по-далеч над четвъртия кръг в сингъла, а след това на четвъртфиналите - в двойките.

начали преследовать травмы: сначала были проблемы со ступней, а затем - с ахилловым сухожилием. През 2010 Шнидер започна да преследва телесна повреда: първо, имаше проблеми с крака, а след това - с ахилесовото сухожилие. приняла решение завершить игровую карьеру. През май 2011 г., Пати реши да завърши кариерата си на играч.

снова начала выступать на турнирах ITF , сумев за два сезона дважды в них победить. Четири години по-късно, Шнидер отново е започнал да действа по ITF турнири, управляващ за два сезона два пъти да ги победим.

Изпълнения за националния отбор на Швейцария

Шнидер , достижения которой на то время говорили за нее, впервые была приглашена защищать честь своей страны в Кубке Федерации в 1996 году. 18-годишната Пати Шнидер, за постигането на които по това време говореше за нея, за първи път е поканен да защитава честта на страната си в Фед Къп през 1996 година. След като спечели седемте си мача шест победи, тя помогна на Швейцария покачване на Втората световна група.

Хингис Шнидер обыграла в решающем матче словацкий дуэт Габшудовой - Зрубаковой , а затем участвовала в разгроме аргентинской команды. Година по-късно, в един чифт с Мартина Хингис победи Шнидер във финалния мач на Словашката дуо Gabshudovoy - Zrubakovoy, а след това участва в разгрома на аржентинския отбор. Това даде възможност на швейцарския отбор да влезе в елитната дивизия.

и Хингис своими победами в Кубке Федерации сотворили маленькое чудо, доведя свою команду до финала, где они уступили Испании. През 1998 г. Хингис и Шнидер за победите си в Фед Къп създаден малко чудо, с което отборът му до финала, където загуби от Испания.