Спорт и фитнесФутбол

Intercontinental Cup

В съвременния футбол има голямо разнообразие от трофеи за отборите, които се борят на различни нива. В клуба най-престижния турнир по футбол се счита за Шампионската лига, а най-активните отбори се бият помежду си в рамките на Световната купа. Въпреки това, тези два турнира не се ограничават до футбол, там е много по-голямо разнообразие от трофеи, че отборът може да получите. И в този случай ще бъде за Купата на Intercontinental. Ще научите колко време се провежда, каква е нейната същност, и които най-често го спечели. Освен това, ще научите за това, което е Плажен футбол за Междуконтиненталната купа през една, а колко голяма своите различия.

Какво е това

Intercontinental Cup - турнир, който се проведе 1960-2004 между двата клуба. Един от тях е носител на европейската Шампионска лига, което вече беше споменато по-горе, а другият - носител на Купата на Либертадорес. Копа Либертадорес - е аналог на Шампионската лига в Южна Америка, в които се оказва, някои от най-силните клубове на територията на континента. По този начин, Купата на Intercontinental е кратък турнир, състояща се от един мач, а в рамките на турнира се реши какво футбол е по-силен в дадена година, Южна Америка и Европа.

История турнир

За Междуконтиненталната купа през проведе през 1960 г., но трябва да се отбележи, че първите двадесет години тя се състоеше от два мача, но от 1980 г. формат на турнира е променен, и екипът започва да се държи не два, а един мач. Първият шампион е Мадрид "Реал" през 1960 г., който победи Уругвай "Пенярол" с общ резултат 5: 1. Още през следващата година е значително по-несъвършена система. В първата среща на "Пенярол" спечели португалския "Бенфика", но във втория мач бе спечелен от уругвайския клуб. В резултат на това ние трябваше да се играе трети и решителен мач, в който Уругвайците извади победа. Въпреки това, три мача в турнира, което е далеч от най-престижните - това е твърде много, така че формата и не е продължило толкова дълго време. Първият клуб да спечели трофея през 1980 г. в нов формат, се превърна в уругвайския "Насионал", който победи на английски "Нотингам Форест".

Последният собственик на Купата на Intercontinental е португалски клуб "Порт", която през 2004 г. побеждава колумбийския клуб "Онсе Калдас" за налагане на санкции. Най озаглавена клуба в рамките на турнира са трите южноамерикански и две европейски представители. Тя е аржентински клуб "Бока Хуниорс", един уругвайски отбор "Пенярол" и "Насионал" и италианската "Милан" и испанския "Реал". Всички тези команди в историята на турнира три пъти спечели купата.

Край Cup

Още през 2000 г. стана ясно, че Купата на Intercontinental губи популярност и се движи към своя упадък. Тогава там е първият проведе Световно клубно първенство, което включва представители не само на два-силните континентални конфедерации. В резултат на това той е този турнир печели популярност и Купата на Intercontinental е престанала да съществува. Въпреки това, както е казано по-горе, този турнир не е просто класически футбол. Той има турнир и плажен футбол. Intercontinental Cup там - това е малко по-голяма конкуренция, и то е, за да се различат.

Плажен футбол трофей

Какво е различното в този турнир, ако става въпрос за плажен футбол? Intercontinental Cup в този случай е съвсем различно. Първо, тя се извършва не между клубове и национални отбори между отделните държави. На второ място, това не е толкова незначителна. Напротив, той се смята за втората най-престижните след Световната купа. Това са характеристиките на плажен футбол. турнир за Междуконтиненталната купа през е сравнително млад, той се извършва само през 2011 година. По този начин, той е играл само пет пъти.

Кой е най-силният от всички в този турнир, който е известен със своята плажен футбол? Intercontinental първенство за първи път спечели бразилския национален отбор, който печели националния отбор на Иран. На втория турнир в окончателния срещата между Русия и Таити, и руснаците са победители. Те са показали, че те са едни от най-добрите страни, които играят плажен футбол. Intercontinental Cup Бразилия спечели отново, а след това Иран. И двата пъти в финалите на екипа играе срещу руснаците, които не могат да се повтарят постигането на 2012 година. Въпреки това, Русия е наистина в състояние да играе футбол на плажа - за Междуконтиненталната купа през през следващите две години се спечели този отбор. И двата пъти се победиха национален отбор на Бразилия. Както можете да видите, Плажен футбол за Междуконтиненталната купа през е много различна от тази, проведена в големия футбол.

Copyright © 2018 bg.unansea.com. Theme powered by WordPress.