Спорт и фитнесЛеката атлетика

Алина Talay: биография и постижения в областта на спорта

Алина Talay - известен спортист от Беларус, участник и медалист от Световното първенство.

Деца и юноши

Алина е роден през март 1989 г. в Белоруската ССР. Тя израства доста активно дете, така че родителите са решили да изпрати дъщеря си на спортната секция. Те решиха, че трябва да се занимава с лека атлетика. Бъдещето спортист не устоя и удоволствие посети спортна секция.

След известно време, треньорите забелязали, че тя се откроява от своите връстници. Оттогава тя започна да плащат малко повече внимание, отколкото други.

Алина Talay изпълнена и на деца и младежки състезания в местната сцена. Времето минаваше, а тя постепенно започва да практикува управлява професионално.

Младежки кариера

На деветнадесет, тя отива на първото си събитие, което се проведе извън родината си Беларус. Това беше Световния младежки шампионат. Успехът на спортисти, малцина вярваха, но тя успя да се класира за финала. За съжаление, на финала, тя взе само четвърто място. Въпреки този резултат, момичето продължи да упорстват.

Година по-късно, тя щеше да Европейското първенство. От Алина турнир отново се приближи като "тъмен кон". Въпреки всичко, в Алина се връща у дома с бронзов медал.

През 2011 г. Алина Talay последно участие в младежки шампионат на Европа, и този път печели златен медал. По този начин, в двадесет и две години Алина спечели първата си голяма награда.

Заслужава да се отбележи, че през 2011 г. тя участва в Световното Военни игри и спечели 100-метра бягане с препятствия.

кариерата на възрастни

През 2012 Talay изпратено до Турция, където светът закрито първенство. Бегач на трето място в шейсет метра от разстояние с бариери. През същата година, спортистът се превръща във втора на Европейското първенство.

2013 не беше много успешен за младите жени спортисти. Тя спечели сребърен медал на Универсиадата, която се проведе в Русия.

През пролетта на 2015 г. Алина стана европейски шампион на разстояние от 60 метра с препятствия, както и в рамките на няколко месеца, спечели бронзов медал на Световното първенство в Китай. Беларус също се представиха на Олимпийските игри в Лондон през препятствията на 100 метра, но беше елиминиран на полуфиналния етап. тя също участва в щафетно състезание, където националния отбор на Беларус загуби в първия кръг.

За съжаление, на Олимпийските игри донесоха разочарование: нищо не е спечелил Алина Talai. Снимки и видео от състезанието показват всички страстите и как се опитва спортист, но до разочарование на феновете, победата не е спечелена. Но за да си кредит, а по-късно, по време на поредица от интервюта с репортери, тя не търси извинения, но честно казано, това не е достатъчно подготвен за състезанието.

Лични показатели

Както можете да видите, това е доста интересна личност Алина Talai. Биография спортист показва следните личните данни:

• На открито пространство тя изтича сто метра в 11.48 секунди.
  • Двеста метра тя преодоля за 23.59 секунди.
  • Сто метра стипълчейз devkshka серии от 12.66 секунди.

Що се отнася до резултатите в стаята, те са, както следва:

• Шестдесет метра в 7.31 секунди.
  • Шестдесет метра с препятствия от 7,85 секунди. Заслужава да се отбележи, че това е най-добрият резултат в историята на Беларус.

В началото на 2008 г., Алина Talay треньор Виктор Myasnikov, който е добре известен съветски състезател.

Може би, ако момичето е малко по-висока, тя е в състояние да спечели повече награди. Много е трудно да се конкурират с високи бегачи, когато растежът е само 164см. Въпреки това Talay винаги се стреми да спечели и да се опита да се бори до последно. Това се дължи на упоритото момиче успя да постигне определени височини.

Copyright © 2018 bg.unansea.com. Theme powered by WordPress.