Спорт и фитнесЕкстремни спортове

Голяма награда на Бразилия: историята, най-вълнуващите състезания и интересни факти

"Формула 1" - един от най-интересните и зрелищни световното първенство. Всеки Grand Prix - това е шоу, където публиката може да види светлина на сериозна битка до последния метър разстояние. Това съперничество не е само състезателни шофьори, но и екипи. Голяма награда на Бразилия е една от най-натоварените в целия календар. Това не е изненадващо, тъй като тя се провежда по традиция тук последното състезание за сезона. Понякога съдбата на шампионата се решава на тази песен.

"Формула 1" Гран при на Бразилия: история

Първото състезание автомобил в Бразилия са започнали още през 1934 г., но на сцената е официално добавен в календара само през 1973 г. Мястото е избрано Сао Пауло. Първите две години от състезанието спечели бразилския Емерсон Фитипалди. През 1977 г. в резултат на жалби е взето решение да се премести на сцената в Рио де Жанейро, но през 1979 г., "Формула 1" Гран при на Бразилия се върна в Сао Пауло.

През този период, в града се състоя на процеса на урбанизация, населението постоянно се увеличава. Израства и броят на бедните, които живеят в гета. Както е добре известно, "Формула 1" - това е спорт за богатите. Има в задната част на много пари. Това контрастира рязко с бедността на много хора в Бразилия. Поради това, през 1981 г. Голяма награда на Бразилия се връща обратно в Рио, където тя е по-богат. Тази година състезанието беше доста скандално.

Riders Алън Dzhons и Кеке Розберг, който завърши първи и втори, съответно, бяха дисквалифицирани заради нарушения на нормативните изисквания. Той бе обявен за победител Ален Прост. Този велик състезател наречен Краля на Рио, тъй като той успя да спечели в тази песен спечели още четири пъти. Нелсън Пикет да се конкурира с него два пъти.

През 1990 г. "Формула 1" Гран при на Бразилия се завръща в Сао Пауло. Четиридесетата кариера спечели и шестия в Бразилия успява да спечели Ален Прост. На следващата година, който печели състезанието Аертон Сена, а след това през 1993 г.. Година по-късно първата си победа в Бразилия победи Михаел Шумахер. Той успя да завърши на първо място три пъти в кариерата си.

"Формула 1" Гран при на Бразилия 2007

Именно на тази песен е понякога съдбата на шампионата. Преди състезанието за титлата се твърди от три пилоти. Завършен като правило, на сезона Гран при на Бразилия. Квалификации беше много важно, защото всеки има нужда не завърши по-ниска от определена позиция и се очаква да се провали съперници. Кими щастлив само печели, но Хамилтън може да се осъществи не по-малко от една пета, Алонсо трябваше да влезе поне секунда.

Но не за нищо, че е непредсказуемо "Формула 1" Гран при на Бразилия. Квалификация се състои от три сесии. Спечели полюс Фелипе Маса, Хамилтън е втори, Алонсо - третият и Райконен само успя да вземе четвърто място. Но в състезанието ситуацията се е променила. Маса успя да запази първата позиция, а тук, в Хамилтън започна да имате проблеми. Райконен успя да получи около Алонсо. Сега шампионата зависи от Фелипе Маса. Той пропусна Кими Райконен, който е в състояние да завърши първи и да стане световен шампион. Беше фантастично състезание.

Най-драматичният Голямата награда в историята

Но истинската драма се разигра в една година. Актьори са същите участници. Само заглавието се твърди от бразилския водача Фелипе Маса и британецът Люис Хамилтън. Те са били в състояние да покаже защо има популярен в света на "Формула 1". Бразилският квалификация Grand Prix може да повлияе на хода на състезанието, тъй като Фелипе трябваше да бъдат сигурни, да спечели състезанието и се очаква, че Хамилтън ще се проведе под петата. Единственият начин Маса да стане шампион.

Състезание уикенд се състои от няколко етапа. Това се различава от други спортове, "Формула 1". Голяма награда на Бразилия квалификация за екипа на Люис Хамилтън беше много важно. Те решили да направите залог върху надеждността на британецът определено беше в топ пет. За Фелипе Маса е бил дом Гран при на Бразилия. Квалификации е трябвало да сложи край на първа позиция за него. Така и станало. След старта, Маса успя да запази първата позиция, а Хамилтън зае пето място, че това е добре. Но в продължение на десет обиколки преди финала отидоха душове, ездачи pereobul но Тимо Глок и Ярно Трули.

Въпреки факта, че Хамилтън се върна на пистата за пистолета, той все още е на пето място, докато тя бе изпреварена от младия немски Себастиан Фетел. Беше фантастично, защото изпреварването направих Маса шампион. В полетата "Ферари" вече са започнали да бъде щастлив, но след няколко секунди забележите, че Глок не успя да се справи с колата на мокра писта, а Луис все още успява да завърши пети.

След това Масу, наречен 30-секунден шампион. Той спечели състезанието, но загуби в шампионата. Вероятно, това е един от малкото церемонии награди, където никой не усмихнати, а победителят е дори извика. Такива изненади понякога представя "Формула 1". Голяма награда на Бразилия квалификация, където Маса спечели полюс и спечелване на състезанието не е го спечели шампионската титла.

интересни факти

"Формула 1" Гран при на Бразилия проведе на пистата "Интерлагос". Много е трудно за ездачите, защото те трябва да се движат обратно на часовниковата стрелка. Има няколко възможности за изпреварване.

"Формула 1" Гран при на Бразилия (квалификация и състезание) може да премине с променливо време. Топлината може да бъде заменена от силен порой. При високи температури в колите има силно износване на гумите. "Формула 1" Гран при на Бразилия - специална раса, там стана световен шампион Алонсо и Хамилтън, но те никога не са спечелили. това е сцената, за да завърши сезона от 2004 г. насам.

Голяма награда на Бразилия - историческа следа от невероятна атмосфера и страхотни фенове. Всяка раса е истинско шоу. Там никога не е скучно. Добрата новина за феновете е, че договорът за Гран при на Бразилия беше удължен до 2020.

Copyright © 2018 bg.unansea.com. Theme powered by WordPress.