Спорт и фитнесБойни изкуства

Олимпийски шампион Дейвид Мусулбес

Давид Мусулбес - известен грузински борец свободен стил. Той държи титлата Заслужил майстор на спорта. Той играе в международни турнири за националните отбори на Русия и Словакия. Олимпийски шампион.

Биография на спортист

Давид Мусулбес е роден през 1972 г. в Орджоникидзе, в столицата на Северна Осетия. Sport започна в гимназията, когато е бил на 10 години. Той живее на няколко крачки от спортния комплекс "Труд". В тази стая той е участвал в 10-годишно момче и се готви за Олимпийските игри през 2008 година.

За да го победят подготвени ментори Savely Biazrov, световен шампион два пъти, а Казбек Dedegkaev, майстор на спорта на СССР.

Първите успехи

Първата голяма победа на Давид Мусулбес вече спечели през 1993 г., когато е бил на 21 години. Той стана шампион на Русия в престижния тегло категория до 100 кг.

През 1994 г. той заминава за Световното първенство в Истанбул, където печели бронзов медал. Турнирът бе спечелен немски Aravat Саба, второ място зае с азербайджански Давуд Магомедов.

През 1995 г. Дейвид Мусулбес спечели златен медал на Европейското първенство в френския град Безансон. В последната минута той печели словашки Милано Mazac. В този случай, спортистът става по- "тежка" категория - до 120 кг. В същия сезон той спечели Световната купа, но след няколко години получава титлата Заслужил майстор на спорта. Неговите постижения са били оценени.

Всеки шанс да отиде в Давид Мусулбес на олимпийски игри, чиято биография е била свързана с този спорт някога през 1996 г., когато състезанието се проведе в Атланта. Въпреки това, в последния момент се оказа, че зад националния отбор.

Олимпийските игри в Сидни

До 2004 г. Дейвид Мусулбес спечели още един бронзов медал на Световното първенство, като става европейски шампион с две време. На Олимпийските игри в Сидни, Австралия пристига в ранг на един от фаворитите на турнира. На състезания, той изпълнява в най-престижната категория - до 130 кг.

В полуфиналите, той се противопоставя на иранското борец Джадида. Quest тече от Давид Мусулбес предимство, но само успя да спечели по точки, но сухо, 3: 0.

В паралелна битка узбекски Артур Таймазов получава класиран "докосване" на рецепцията срещу кубинския Родригес.

Съдбата на златен медал решаване на руски и узбекски. В същото време Дейвид Мусулбес чиято националност - грузинците не са играли за Грузия, давайки предимство на руския отбор. Резултатът от срещата, 5: 2 в полза на Давид. Героят на тази статия става олимпийски шампион. Този златен медал беше последният за руския национален отбор на олимпийските игри и 32 в случай на отбора.

Подготовка за следващата Олимпиада

А сериозен претендент за победа в класа си тегло и Давид Мусулбес беше в навечерието на следващите олимпийски игри, която се проведе в Атина през 2004 година. Той спечели две световни първенства в един ред, но в националния отбор не е разбрала. Не е на принципа на спорта, както и поради някои интриги, които царуваха в момента в команда.

Признаването той получава не само в Русия, но и в чужбина. Така например, в България, той е дал на символична заглавието на най-добрия атлет свободен стил. През 2003 г. за издаване на трета победа на световното първенство не можеше Давид Мусулбес. Свободна борба е много загуби в забавленията на турнира, който се проведе в американския Ню Йорк. Давид Мусулбес, както и друг виден борец - също руски гражданин Buvaysar Saitiev отрече американска виза. Всичко това оказва негативно влияние върху състоянието му, той дори си мислех за края на професионалната кариера. Дори по едно време е бил старши треньор на руския национален отбор, след като е работил в този пост в продължение на три години.

Възвръщаемостта на килима

През 2008 г. Дейвид Мусулбес чиято снимка повече от веднъж красили на първите страници на спортните издания, решава да се върне в спорта. Той става член на националния отбор на Словакия в свободната борба, а този отбор ще Олимпийските игри в Пекин.

Учудващо е, че Давид Мусулбес възобновено обучение само шест месеца преди началото на Олимпийските игри. На Европейското първенство в Тампере, Финландия, първият след дълга пауза, той само въпрос за финала, който губи. Въпреки това, след приключване на събитието Оказва се, че опонентът му в решителния борбата беше положителен тест за допинг. Той е лишен от награди, като става шампион Дейвид Мусулбес.

Пекинската Олимпиада

През август 2008 г. той идва на Олимпийските игри в Пекин, на възраст от 36 години. Неговият път той започва с 1/8 финала, където той се сблъсква с нигерийски Уилсън Sevari. Давид Мусулбес спечели с ясно предимство 9: 0.

В четвъртфиналите, той получава по-опитни опоненти в унгарската Ото Аубели, бронзов медалист от световни и европейски първенства. Новосъздадената словашки боец победи със скромен резултат - 4: 1.

В полуфинала отива във вечния си съперник - узбекски Артур Таймазов. Давид Мусулбес силно съпротива, но не печелят всички точки, докато неговият съперник съдия натрупват две точки.

Последна възможност да спечели олимпийски медал - битката за третото място. Давид Мусулбес среща с кубински Дисни Родригес, призна в навечерието на руския гражданин Бахтияр Ахмедов.

Давид Мусулбес спечели категорична победа 8: 2. И стигаме до съкровищницата на словашкия отбор бронзов медал в свободната борба. Между другото, и на финалите в категорията тегло от 120 кг спечели Tajmazov, той е по-силен Ахмедов - 4: 0.

В момента Дейвид Мусулбес се завръща в Русия от Словакия. Той работи в столицата, в управлението на Комитета за Москва Спорт, под ръководството Alekseya Vorobeva. В своята сфера на отговорност на средно специално училище за олимпийски резерв №1.

Copyright © 2018 bg.unansea.com. Theme powered by WordPress.