Спорт и фитнесТенис

Светлана Кузнецова: тенис, семейство, личен живот и хобита

Кузнецова Светлана Александровна - изключителен тенисист, носител на няколко състезания от Големия шлем. Е почитан майстор на спорта на Русия.

Светлана Кузнецова: биография

Роден бъдещ шампион 27ми юни 1985 г. В Санкт Петербург в семейство на спортисти. От детството, Светлана внушава любов към здравословен начин на живот. Всяка сутрин за семейство започна с обща такса, разходки на чист въздух.

Когато съм започнала да преследва сериозно Светлана Кузнецова спорт? Тенис се превърна за нея част от живота в седемнадесет годишна възраст. Да бъдеш на корта, момичето усети истинска наслада. Такива чувства, тя успя да запази и в зряла възраст.

Първата голяма победа дойде на Светлана през 2001 г., когато спортистът е получил статус в заетостта на 16-годишна възраст. В първия сезон тя спечели почетен ITF турнир. През 2004 г. на атлета достигнали крайната фаза на Откритото първенство на САЩ и спечели състезанието. Но неочаквано Успехът е само началото. Защото сега тенис разбира, че новите постижения го изискват още по-усилена работа в обучението и по-голяма ангажираност.

Победа и награди Светлана

Кузнецова Светлана Александровна повечето други руски тенисисти в последния мач се оказа серия от турнира от Големия шлем. За такова високо етап от състезания спортист достигне 6 пъти в двойни конкурса, както и 4 пъти в сингъла.

Както беше отбелязано по-горе, Светлана е носител на открито първенство на САЩ. През 2004 г. във финалния мач на състезанието Кузнецова спечели още един руски атлет Elenoy Dementevoy. Следваща окончателен, в който тенисист събере с сънародник, се състоя в турнир "Ролан Гарос" през 2009 г., който спечели спортистка Динара Сафина.

Какви други постижения се утвърди като Светлана Кузнецова? Нека тенис нея толкова, колкото 30 пъти, за да действат в заглавието съответства най-големите турнири в света. И до ден днешен, спортистът споделя първата позиция в класацията на руските атлети в съответствие с броя на финалите, заедно с Maratom Safinym и Мария Шарапова.

Светлана Кузнецова (тенисист): личния живот и хобита

Извън тенис корт руски спортист се опитва да води нормален живот. Светлана е заклет фен на футбола. Най-голямото удоволствие да го носи на посещение в любимия си отбор мачове - Петербург "Зенит". Следете клуб Кузнецова I V между изпълнения на турнира в световния тенис.

Друга слабост Светлана - сноуборд. В допълнение, в свободното си време, тенис на обучение играч обича да танцува с модерна музика, да учат чужди езици.

търсене половинка далеч не е най-важната задача, която се изправя пред Светлана Кузнецова. Тенис в момента действа приоритет за спортисти, тъй като на няколко пъти заяви, руски шампион себе си.

семейство

Като млад баща, Светлана се занимава с колоездене, а сега участва в обучението на млади спортисти сериозен старт в дадена дисциплина.

тенис на майка многократно спечели златни медали във всички едно и също колоездене, по-специално 6 пъти спечели световното първенство. Той държи титлата Заслужил майстор на спорта на СССР. Днес служи като треньор в спортно училище в Санкт Петербург.

Brother Светлана Кузнецова е вицешампион на Олимпийските игри в Атланта, където в един момент се произвеждат престижни награди в руския отбор състезанията по колоездене пистата.

Най-новите постижения на жените спортисти

Какво успехи може да се похвали днес Светлана Кузнецова? Тенисът е все още остава на работа през целия си живота.

През 2015 г. в мача срещу италиански Francheski Skyavone при серия от Големия шлем във Франция спортист изигра най-дългия мач в кариерата си, поставяйки рекорд. След срещата на руснака е загубил за съперник, а общото време, прекарано от тенисистите на корта, е 3 часа и 50 минути.

В същия сезон 2015/2016 Светлана Кузнецова с тебешир още един шампионска титла в турнира "Купа на Кремъл". В последния мач на шампиона преодоля друг руски Анастасия Павлюченкова. Срещата завърши в два сета, за рисунката, която се изразходва само 1 час, 18 минути.

Най-новото постижение в близкото кариерата на Светлана е да спечели "Premier" серия от събития, които се проведоха в Сидни през тази година. По пътя към титлата Кузнецова подминава мрежата на рейтинговите спортисти като Симона Халеп, Сабине Лисицки и Сара Ерани. На заключителната среща на турнира Светлана победен тенисист от Пуерто Рико Моника Пуиг. Така руският спортист спечели 16-ия си титла в кариерата си.

Copyright © 2018 bg.unansea.com. Theme powered by WordPress.