Гаел Монфис Себастиен е роден на 1 септември 1986 г. във Франция. Той е израснал в семейство спорт, от ранна детска възраст е любител на баскетбола. Това е хоби, той е много полезен в тенис кариера: майсторски спортист с тенис ракета.

Баща му, Rufin веднъж се мести във Франция с отвъдморски департамент Източна Карибите Гваделупа. В миналото той е бил професионален футболист и винаги внушава любов към спорта на сина си. Преди момчето трябваше да избирам между футбола и тениса кариера. Monfis Гаел избра тенис. Sylveth майка - роден в Мартиника. Семейството има две деца, по-малкият брат на Гаел има Derip.

Любими хоби е тенисист разходки между игри и обучение. Той предпочита да ходи, слушане на музика, любимият му стил на R & B. Любовта към баскетбола не е избледнял с възрастта, и играе с удоволствие в свободното си време Гаел Монфис. Личен живот обикновено остава зад кулисите.

интересни факти

Тенис играе малка роля във филма на Мартин S. Гаел, разбира се, играе ролята на един прекрасен тенисист, който е себе си. На ролята на спортист съм се справили много добре, защото не е необходимо да се измисли нещо. Гаел Монфис направи това, което може най-добре - да играя тенис.

началото на пътя

Френски спортист започнаха да идват кариерата си през 2002 г., а две години по-късно той се превръща в лидер сред младежите, който печели три от четирите турнири. Следваща Гаел спечели ITF фючърси. След това шествие му набира скорост, и то започва на събития ATP Tour. Благодарение на победата, Гаел Монфис в четвъртфиналите, там е, за съжаление, дава път на друг френски професионален тенисист Ришар Гаске. Също така през 2004 г., организаторите на турнира Мастърс Гаел поканен да участва в турнира, има вече един спортист се победиха в 2-ри кръг на Australian професионален тенисист Лейтън Хюит.

Победа и поражение

Истинският пълен сезон Монфис играе през 2005 г. в Обиколката на Азиатско-тихоокеанския регион. Австрийската първенство, той ще започне в турнири от Големия шлем. Лесно е да се достигне само до 2-ри кръг. През зимата на същата година, спортистът спечели в ATP Calenger. По-късно Гаел победи в турнира в Тунис. Това постижение значително повишава своето място в класирането. Сега той влиза в първите сто народа!

В тенисист Ролан Гарос успява да спечели титлата. Тази победа вдига рейтинга на играча е вече в своя четиредесет и шесто място. По-късно през есента Гаел успява да достигне до финала, където, за съжаление, той дава път на достойнство е американски професионален тенисист Енди Roddiku, който е третият играч в света.

За целия сезон Гаел Монфис постига невероятни резултати, и се издига в класацията на повече от двеста стъпки, класирана тридесето място в Топ 50. Той печели почти половин милион долара.

поредица от нещастия

Следващата година за тенис започва с загуба на Първата световна ракета, швейцарски професионален тенисист Роджър Федерер. На следващо място, спортистът се движи в същия дух. Монфис не може да излизат извън рамките на първия кръг на Ролан Гарос само той успява да достигне до четвъртия кръг. Тогава в конкурса Лондон Гаел въпрос за четвъртфиналите, но той трябваше да се оттегли от турнира заради здравословни проблеми. Цялата тенис сезон се превръща в провал, той е в състояние да играе само няколко турнири. Резултатът на годината е загуба от петнадесет места в класирането. До края на 2006 г., спортистът се четиредесет и шестото място.

Не е толкова зле

През 2007 г. Гаел Монфис да достигнат до третия кръг на австрийския шампионат. През последния месец на пролетта той отива на финал на турнир. По пътя към крайната тенисистка успя да победи няколко силни претенденти. В решаващата игра Гаел губи. На Ролан Гарос в третия кръг. През следващите месеци на годината продължава да играе Монфис на Уимбълдън и да стигнат до третия кръг. За съжаление, той трябваше да пропусне шампионата на Америка, също по здравословни причини, той не вземат участие в турнира до края на годината.

В началото на 2008 г., Гаел пропусне Откритото първенство в Австралия, тъй като последните травми все още не са позволяват на атлета да играят. възстановяване доцента е много забавен, но в средата на пролетта Монфис ще за първи път на сезона, за да спечели два мача и да стигнат до третия кръг. През май печели Challenger турнир. През 2008 г. Гаел Монфис достигна най-високите резултати в турнирите от Големия шлем. След поредица от турнир тенисист се контузи рамото, заради това, което той трябва да пропусне Uimbildon. Той е добре реабилитира мястото си в класацията и зае четиринадесето място до края на годината.

2009 тенис започва с преминаването към полуфиналите на турнира в Доха. В първенството в Австралия Гаел отива в четвъртия кръг и на тази част от първенството завършва за него. В средата на зимата Монфис отива на полуфинал в Ротердам и на финала на турнира в Акапулко. Отново, не е пострадал, той е бил принуден да пропусне Уимбълдън. През есента първи път от четири години, спечели титлата на ATP Tour. В резултат на това тенисист върви нагоре с една степен в класирането и се нарежда 13-ти. В интервю през 2009 г., често обичаше да споменавам мястото си в класацията на Гаел Монфис. Биография на спортист включва много интересни подробности за турнира като цяло и спорта в частност.

Отново Уимбълдън

Следващата година започва за тенисиста с Бризбейн. И накрая, за повече време той успява да участва на Уимбълдън, идва към третия кръг Гаел. Да бъдеш в добра форма, Монфис изигра умен игра в Париж, тази година се оказа, за да достигне до финала. През 2010 г. спортистът успява да се изкачи още едно стъпало в класацията, а сега тя се нарежда на 12-то място вече.

През първата половина на 2011 г., тенисист преминава във финала в Мелбърн и загуби. През лятото участие в полуфиналите на няколко турнира в Хале, Хамбург, а след това на финала във Вашингтон. След турнира в Ница, където Гаел Монфис изгубени, вече не играе основен конкурент на игрите заради проблеми в коляното. През първата половина на 2016 г., за да бъдем точни, на 27 януари в четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия, които имат сериозен претендент отговаря Monfis Гаел. Raonich Милош, канадската тенисистка, бивша четвърта ракета на света, и играе французин продължава.

Copyright © 2018 bg.unansea.com. Theme powered by WordPress.