Спорт и фитнесТенис

Давид Налбандян - аржентински тенисист

В света на един от най-често срещаните видове спорт е тенис. Чрез тяхното забавление не отстъпва на много спортни събития. Играя тенис не е само мода, но и престижно. Някой я е играл в аматьорски ниво, за други това е професионален спорт, който изисква много сила и енергия. Професионалните спортисти участват в различни международни турнири, печелят награди и отличия. Те - гордостта на страната си.

Давид Налбандян. Кариера и биография

За Аржентина, като гордост е Давид Налбандян - финалист на първия шампионат от Големия шлем мъжки титли на сингъл на Уимбълдън, трикратен финалист за Купата на Дейвис в националния отбор на Аржентина екип, бившият световен номер три в сингъла. И това не е всички постижения на известния тенисист.

Първата победа в спорта

01 януари, 1982 в Аржентина град Кордоба от Норберто и Aldy Налбандян имаше син, Дейвид. От детството, родителите преподават малкия си син на спорта, както и в рамките на 5 години то е било изпратено до секцията тенис. От този момент произхожда кариерата на аржентинския тенисист с арменско-италиански корени Давид Налбандиян.

Устойчивост и работят момче произвежда резултати. Защитавайки честта на своята страна, той участва в младежките отбори турнира по тенис във възрастовите групи 14, 16 и 18 години. Първата голяма победа дойде при него през 1996 г., когато Давид Налбандян в националния отбор на Аржентина отбор спечели световната младши екип тенис турнира. И когато през 1998 г., побеждавайки Роджър Федерер, Давид спечели шампионата Junior US Open в сингъла, международната общност започна да се говори за обещаващ млад тенисист.

Треньори, състезатели, феновете се интересуват от неговата биография. Давид Налбандян неохотно даде интервюта. Докато той продължава упорито да завладее тенис Olympus. Една година по-късно, през 1999 г., Дейвид спечели турнира Уимбълдън Junior в двойни стаи с Гилермо Кория, и отива на финала на Ролан Гарос Junior.

Значителен напредък в кариерата си Налбандян

През 2002 г., когато Давид Налбандян е на 20 години, той участва в тенис шампионата Уимбълдън. След като спечели няколко победи, той достигна до финала, но бе победен от най-силният претендент от Австралия Лейтън Хюит. Независимо от това, този не спира в класацията ATP го въведете в топ 50 най-добрите играчи и Аржентина Давид Налбандян, снимка на които се появяват във всички водещи медии в страната, той бе обявен за спортист на годината.

Повратна точка в кариерата си, Давид каза през 2005 г., когато по случайност имаше късмет да вземат участие във финалния турнир, който се проведе в Шанхай. Отказа да участва в конкурса, два тенис играчи, които са на най-добрите линии в списъка на участниците, дадоха зелена светлина на Давид. Той продължава към полуфиналите, бие Николай Давиденко - тенисист от Русия, а в края влиза в борбата с тенисиста Роджър Федерер от Швейцария. Този прочут игра продължила около 5 часа до Налбандян спечели и първото и се премества на трето място в класирането.

През цялата си кариера, Давид Налбандиян трябваше да знае възходи и падения. Жалко за тенис започва през 2007 г., когато той е бил в рейтинга в третата десятка. След поредица от поражения него, за първи път в Мадрид, а след това в Париж, успя да спечели две от сериите Мастърс турнир на есента.

Основната цел - победа в турнира за Купата на Дейвис

Основната цел в техните спортни дейности Давид Налбандян смята строга победа в турнира за Купата на Дейвис, и тъй като това е турнир екип, за да вземат участие в него сам е невъзможно. През 2006 г. Аржентина в Москва, където губи от руския отбор стигне до финала. Определящите двойки съответстват на Давид Налбандян се превръща в тандем - Агустин Kalekri, който влезе в ожесточени битки с други силни тандем на Марат Сафин - Дмитрий Турсунов, в крайна сметка спечели.

През 2008 г. Налбандян, втори шанс да спечели Наградата бе. По това време, Аржентина представи друг талантлив тенисист - Хуан Мартин Дел Потро, така че финалния мач срещу Испания обеща да бъде интересно. Неговият мач с Ферер, Давид Налбандян спечели, но това беше единственият аржентински победа на финала. Неговите приятели от екипа са победени.

На третия път, Дейвид участва в турнира през 2011 година. Заедно с Хуан Мартин Дел Потро на полуфиналите те да триумфират над Сърбия, сега ще има реванш срещу Испания. Въпреки това, шансът да спечелите минимум: съперници играят у дома, и техния състав е най-силният тенисист Рафаел Надал. Налбандян, който по това време са били наблюдавани здравословни проблеми, помогна на тима си само в мача на двойки, играе с Едуардо Shvankom.

Неспазването на Аржентина и Давид Налбандян започна през 2013 г., когато чехите в полуфинала победиха аржентинците. От тази гледна точка завършва професионален спорт кариера Налбандян.