Спорт и фитнесЕкстремни спортове

Рикардо Даниел: биография, интересни факти

Даниел Рикардо принадлежи към най-талантливите състезатели в съвременния "Формула 1". Той е много чаровен и позитивен човек. собствените й усмивка се превърна в негова запазена марка. На пистата той е непреклонен противник, който винаги се стреми да бъде на първо място. Дори и в трудни състезания, когато колата не е много конкурентен, Рикардо не се отказва и се опитва да получите най-доброто от колата си.

Ранна кариера

И започва кариерата си като бъдещ конкурент в Австралия. В ранното си детство той започва да се интересува от състезанието. Но това не беше единствената му страст. Даниел е много любители на австралийския футбол. Той дори може да започне да се занимава с тях професионално. Но все пак аз дадох предимство на автомобилни състезания.

Като всеки състезател, Рикардо започва с картинг. Той на няколко пъти стана шампион на Австралия.

Преходът към "формула"

В първенството, "Формула БМВ", дебют на Рикардо. Даниел спечели Голямата да участват в състезания в серията. Той прекара сезона в 19 състезания, две от които той спечели, и се качи на подиума 12 пъти. Това даде възможност на Рикардо за да стане третият в генералното класиране, което му дава право да се каже, "Формула БМВ" на финала. Там е бил в състояние да вземе пето място. Данаил успехи бяха наградени медали.

Година по-късно, на водача се превключва на "Формула Рено", която участва в Италия и Европа серията. Речи са се образували по различни начини. Ако италианската Daniel прекарал 14 състезания и е бил на подиума, след като в Европа той участва в само 4 раси, които не успяха да отбележат точки. 2008 се оказва много по-успешна за Рикардо. Даниел празнува първенството в Западна Европа "Формула Рено" и зае второ място на Европейско първенство. През същата година, спортистът е имал три състезания в "Формула 3". Състезание шофьор следващия сезон, прекарано в екип Carlin Motorsport. Даниел прекарва една година в британската "Формула 3", и много успешно. Във всяка раса на ездача успя да се на подиума. Той завърши първите седем пъти, а 13 влезе в челната тройка.

Сезонът за дебют в "Формула 1"

Благодарение на своя успех на водача е видян Red Bull Racing, тя му позволява да пътува до Херес да вземе участие в тестовете на младите пилоти.

Той продължава да се състезава в "Формула Рено", но получава възможност да стане тест пилот на Ред Бул, както и Скудерия Торо Росо. През 2011 г. Рикардо все още действа като Renault серия. Той също е бил поканен да участва в състезания в петък за отбора Торо Росо. Даниел направи своя дебют в "Формула 1". В средата на сезона, той подписа договор с отбора HRT и първото си състезание се проведе в Гранд при на Великобритания. Следващите минава Рикардо сезон Торо Росо, който се превръща в първичен пилота. Но шофьорът не е имал конкурентен автомобил.

Играя за Ред Бул

През 2013 г. друг австралийски шофьор Марк Uebber напусне Ред Бул, мястото му се заема от Рикардо. Даниел много добре от началото на сезона. Още в състезанието дебют за новия отбор той успя да достигне до втория финалната линия. Но радостта бе помрачен от дисквалификация поради нарушение на правилата. Но това състезание показа, че от един спортист вече през този сезон, можем да очакваме сериозни резултати. По време на сезона, Рикардо успя да спечели три победи. Той е основен конкурент на доминиращия отбор Mercedes. Партньор Даниел играч беше многократно световен шампион Себастиан Фетел. Но това беше Рикардо зае трето място в генералното класиране. В края на сезона Фетел напуска отбора и нов партньор, Даниел стана най-младият водача Даниил Квят.

Всички следващия сезон на "Мерцедес" продължи да доминира, но Ред Бул не са били в състояние да се конкурират с тях. Основният конкурент състезатели Mercedes стана Себастиан Фетел, който започна да играе за "Ферари". За Red Bull сезон не е много добро.

Въпреки че перспективите за следващия сезон не са окуражаващи Рикардо. Даниел казва, че нивото на подход Mercedes ще бъде почти невъзможно. Но той подчерта, че през 2017 г., когато, за да се променят правилата, отборът му може да има сериозен шанс за успех.

Интересни факти от живота на ездача

Един от най-решаващите в състезанието е Даниел Рикардо. "Формула 1" харесва пилоти, които не се страхуват да поемат рискове. Но извън състезания спортист е доста спокоен начин на живот. За него не се пише в таблоидите, че не се вижда в скандали и да се споменава в медиите често се свързва с професионални дейности. Даниел Рикардо казва, че основният урок в живота, той е на 14 години при изпреварване в състезанието отложено в последната обиколка. В резултат на това той не може да получи около противник и завърши на второ място. Сега той знае, че никога няма да се наложи да тегли до последно.

Не е важно в живота му започна трескаво "Формула". Даниел Рикардо казва, че най-важното нещо е щастието. договор на водача изтича в края на 2016. Във всеки случай, Даниел иска да остане в спорта, дори ако не са в "Формула 1". Рикардо не изключва възможността да продължи кариерата си в друг състезателни серии.

Може би Даниел Рикардо очаквания за следващия сезон, се потвърждават. Но във всеки случай това е във всяка раса ще се бори на всяка крачка, ще се опита да изтръгне максимума от колата си. "Формула 1" са често изненадва. Човек никога не знае кой ще спечели със сигурност. Може би в следващите фенове сезон не само ще бъде в състояние да се види на подиума на австралийската водача Даниел Рикардо.

Copyright © 2018 bg.unansea.com. Theme powered by WordPress.